Druskininkuose – sporto medikų kursai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kvietimu 2019 m. sausio 30 – vasario 01 dienomis Druskininkuose vyko Lietuvos olimpinės rinktinės trenerių, gydytojų, kineziterapeutų, ir vadybininkų kursai „Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų rengimas XXXII olimpiados žaidynėms Tokijuje“.

Kursuose dalyvavo Lietuvos sporto medicinos centro Vilniaus skyriaus Sporto medicinos gydytojai Gražina Bosaitė, Diana Baubinienė, Mantvydas Šilkūnas, Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Spodra Vorobjova, kineziterapeutė Laura Gedminaitė, Šiaulių skyriaus vyriausiasis gydytojas Paulius Petraitis.

Diskusijos metu buvo kalbama apie pertvarkas šalies sporto medicinoje ir su tuo susijusias problemas, apie sporto medicinos unikalumą, apie komandinį darbą žaidynėse, apie sportininkų medicininį aprūpinimą.

Beveik visi į kursus atvykusieji gydytojai, kineziterapeutai, masažuotojai yra dirbę olimpinėse žaidynėse. Seminaro metu buvo svarstoma, kaip geriau pasirengti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojo Daliaus Barkausko nuomone Tokijuje bus sudėtingiausios olimpinės žaidynės, todėl ir reikia tartis, keistis nuomonėmis, idėjomis.
Diskusijose kalbėta apie sporto medicinos infrastruktūrą, apie maisto papildų vartojimus, sporto medikų rekomendacijas ir sportininkų bendradarbiavimą laikantis jų.