Lietuvos sporto medicinos centras – asmens sveikatos priežiūros biudžetinė įstaiga, teikianti specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas sportininkams ir sportuojantiems asmenims.

Įstaiga vykdo sportininkų profilaktinius sveikatos tikrinimus, atlieka sportininkų funkcinės būklės tyrimus, gydo traumuotus ar susirgusius sportininkus, teikia ambulatorines reabilitacines paslaugas, padeda sporto rinktinių nariams mokomųjų treniravimo stovyklų ar varžybų metu.

Lietuvos sporto medicinos centras įkurtas 1948 m. Įstaigos įkūrėjas ir pirmasis vyriausiasis gydytojas Mykolas Preisas. Lietuvos sporto medicinos centre dirba kvalifikuoti įvairių specialybių gydytojai, slaugos ir kitas personalas. Dauguma sporto medicinos gydytojų – buvę ar esami sportininkai, baigę sporto medicinos specialybę Tartu (Estijoje) ir Vilniaus universitetuose. Visi gydytojai turi savo profesinės kvalifikacijos medicinos praktikos licencijas.

Nuo 2018 m. sausio 2 d. Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių sporto medicinos centrai buvo prijungti prie Lietuvos sporto medicinos centro. Penki miestų sporto medicinos centrai po susijungimo dabar veikia kaip vienas Lietuvos sporto medicinos centras (toliau – LSMC), kurio pagrindinė būstinė yra Vilniuje.